Amelia Brodka - deskorolka na Olimpiadzie w Tokio 2020

Autor: amelia brodka, deskorolka na olimpiadzie 2021/06/10

DESKOROLKA NA OLIMPIADZIE W TOKIO 2020!

Amelia Brodka oficjalnie uzyskała kwalifikację w skateboardingu - nowej dyscyplinie olimpijskiej.

Pochodząca z Nowej Sarzyny na Podkarpaciu, Polka mieszka na co dzień w San Diego, gdzie ćwiczy jazdę na desce na znajdującym się obok jej domu skateparku.

Do USA przeprowadziła się z rodzicami, gdy była jeszcze dzieckiem, a jej tata dla żartów wziął udział w loterii wizowej... i ją wygrał!

Z jazdą na deskorolce jest związana od kiedy pamięta, a gdy okazało się, że w zawodach skateboardingu nie ma miejsca dla kobiet, postanowiła stworzyć autorski cykl imprez skierowany dla kobiet oraz Fundację Exposure Skate, którą stale rozwija.

Jak sama przyznaje nigdy nie jest za późno na naukę jazdy na deskorolce, co potwierdza fakit, iż jej najstarsza uczennica miała... 86 lat!


W 2017 roku zdobyła brązowy medal w Mistrzostwach Świata, a teraz będzie reprezentować Polskę w Igrzyskach Olimpiskich w Tokio 2020!

To przełomowy moment dla historii skateboardingu!

Promująca jazdę na deskorolce wśród kobiet - Amelia Brodka, w któej gronie znajomych znajduje się m.in. legenda światowej sceny skateboardingu - Tony Hawk, na igrzyskach będzie walczyć w konkurencji parkowej.

Gratulujemy i życzymy udanych przygotowań do zawodów!  

 

Amelia Brodka fot. Dan Sparagna

źródło: www.facebook.com/amelia.brodka

Poprzedni artykuł Następny artykuł