Skatepark w Zielonce to nowy ulubieniec wśród wyjadaczy sportów miejskich!

2023/11/13

Skatepark w Zielonce k. Warszawy już odpalony! Projekt wykonało Slo Concept, budową zajęła się krakowska firma Techramps.

Skatepark w Zielonce to wyjątkowe połączenie obiektu betonowego z modułową Vert Rampą, stworzonego z myślą o zapewnieniu najlepszych warunków dla użytkowników. Powerzchnia skateparku wynosi 1470 metrów kwadratowych, co czyni go jednym z największych skateparków w regionie.

 

Projekt skateparku w Zielonce jest niezwykle wszechstronny, a jego celem jest zaspokojenie potrzeb użytkowników o różnych poziomach zaawansowania. Park składa się z strefy Kids, dwupoziomowego Bowla, rozbudowanej sekcji Street.

Strefa Kids jest dedykowana najmłodszym miłośnikom sportów miejskich. Ta sekcja pełni również funkcję strefy rozgrzewkowej, pozwalając młodym adeptom na początek swojej ekstremalnej przygody w bezpiecznym otoczeniu.

Największą atrakcją skateparku w Zielonce jest imponująca Vert Rampa o wysokości 3,10 metra, która zapewnia niesamowite wrażenia i możliwość wykonywania widowiskowych skoków. Skatepark w Zielonce to nowe forum kultury skate w rejonie i wzajemnej integracji różnych dziedzin sportów wyczynowych. Obiekt mieści się przy ul. Dziennikarskiej 57.

Autorem projektu nawierzchni oraz przeszkód skateparku jest biuro projektowe Slo Concept. Za całość dokumentacji odpowiedzialna jest pracownia projektów Modus z Krakowa. Budową zajął się Techramps we współpracy z firmą ZielBud. 

W sekcji streetowej fani jazdy ulicznej znajdą doskonałe warunki do ćwiczeń i doskonalenia swoich umiejętności na przeszkodach, schodach i barierkach.

Foto: Galeria Techramps

Rider BMX: Maks Płuciennik

Fotograf: Piotr Poręba

Następny artykuł