Ile kosztuje szkolenie i przejazd na wakeboardzie?

Autor: Agnieszka Podolecka 2019/12/05

Wypożyczenie sprzętu i instruktaż.

Jakie są koszty uprawiania wakeboardingu ? Przede wszystkim warto zaznaczyć, że kupno własnego sprzętu nie jest konieczne, ponieważ większość wakeparków oferuje możliwość wypożyczenia deski i reszty wyposażenia. Cena za wypożyczenie różni się w każdym wakeparku, jednak przeciętnie jest to ok. 20-30zł. Zwykle w cenie przejazdów za wyciągiem dostaniemy krótki instruktaż, jak wystartować i utrzymać na desce. To powinno wystarczyć, aby jeszcze tego samego dnia zgrabnie przepłynąć trasę bez wywrotki do wody. Jeżeli zdecydujemy się na dłuższe szkolenie – wynajęcie instruktora, to już będzie koszt ok. 50zł. 

Ceny za przejazdy za wyciągiem są również bardzo zróżnicowane w zależności od wakeparku. Zazwyczaj wyciąg wynajmowany jest czterem osobom na godzinę. Jeżdżą one jedna po drugiej, tak że każdy rider spędza na desce ok 15min. Większość wakparków w tygodniu do godziny 16/17 ma ceny promocyjne. Wieczorem i w weekendy zapłacimy więcej. 

Rider na przeszkodzie wakeboardowej od wakepro


Przykładowe ceny za 1h/4osoby (15min na osobę) wieczorem i w weekendy (ceny bez wypożyczenia sprzętu):

 • Wakepark Gliwice – 50zł

 • Wakepark Sławutówko – 50zł

 • Wake & Roll Park Łódź - 35zł

 • Wakepark Kraków - Kryspinów  - 45zł

 • Wakeparku Zalesie - 45zł

 • Rueda Wakepark Januszkowice – 45zł (35zł pn-czw)

 • Wakepark Szczecin – 40zł

 • Trzciany, Warszawa – 50zł 

 • Wakepark Giżycko – 50zł (40zł pn-czw)

To tylko nieliczne z wakeparków podstawionych nad polskimi zbiornikami wodnymi. Przydatna wyszukiwarka wakespotów dostępna jest pod adresem: https://www.wheretowake.com/pl/. 

Podsumowując wakeboarding nie jest tanim sportem, jednak nie stanowi on również zbyt wygórowanego wydatku jak na sport ekstremalny. Koszt godzinnego szaleństwa na desce różni się w zależności od tego, który wakespot wybierzemy. Szacunkowo jest to wydatek w okolicy 70zł (ok 25 zł wypożyczenie sprzętu i ok 45zł przejazdy). Wrażenia, których dostarcza ten ekstremalny sport są niezapomniane, dlatego warto chociaż raz spróbować swoich sił w wodnym szaleństwie.

 

Poprzedni artykuł Następny artykuł
 • Jak zbudować pumptrack w swoim ogrodzie? Jak zbudować pumptrack w swoim ogrodzie?

  Posiadanie własnego obszaru do uprawiania ulubionej aktywności fizycznej to zapewne marzenie niejednego Ridera, bez względu na wiek. Jak się okazuje marzenie to jest na wyciągnięcie ręki i można je spełnić w całkiem niedługim czasie biorąc pod uwagę moduł

  2021/08/09 Czytaj dalej
 • Amelia Brodka - deskorolka na Olimpiadzie w Tokio 2020 Amelia Brodka - deskorolka na Olimpiadzie w Tokio 2020

  Deskorolka na Olimpiadzie w Tokio 2020. Amelia Brodka oficjalnie uzyskała kwalifikację w skateboardingu - nowej dyscyplinie olimpijskiej. To przełomowy moment dla historii skateboardingu!

  Autor: amelia brodka, deskorolka na olimpiadzie 2021/06/10 Czytaj dalej
 • Pierwszy betonowy skatepark w Hali Pierwszy betonowy skatepark w Hali

  Niedawno powstał pierwszy indoorowy skatepark betonowo-drewniany w Polsce! Skatepark składa się z dwóch sekcji którymi są: - sekcja lotna drewniana na której znajdziemy takie urządzenia jak roll-in, jumpbox, rezi jumpbox oraz quarter pipe z wallem i do

  2021/03/29 Czytaj dalej
 • Traceurki - kobiety uprawiające parkour Traceurki - kobiety uprawiające parkour

  Sztuka szybkiego, pieszego poruszania się po mieście z pokonaniem a nie ominięciem przeszkód czyli parkour zyskuje coraz więcej zwolenników na świecie i w naszym kraju. Nic w tym dziwnego, ponieważ parkour jest dobrym sposobem na to aby świetną zabawę poł

  Autor: Agnieszka Podolecka 2019/12/31 Czytaj dalej
 • Wakeboard a Wakeskate - jaka jest różnica? Wakeboard a Wakeskate - jaka jest różnica?

  Coraz większa ilość wakeparków (wodnych parków z wyciągami umożliwiającymi uprawianie wakeboardu i wakeskate) a więc coraz łatwiejsza dostępność ekstremalnych sportów wodnych zachęca aby samemu spróbować swoich sił na desce sunącej po wodzie.

  Autor: Agnieszka Podolecka 2019/12/05 Czytaj dalej